sobota, 30 listopada 2013

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - TRÓJGLICERYD KAPRYLOWO-KAPRYNOWY

Caprylic/Capric Trigliceride znany jako trójgliceryd kaprylowo-kaprynowy, został dopuszczony do stosowania przez  instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne. Substancja należy do kategorii emolientów, środków rozpuszczających. Jego zamienną nazwą z którą można się rzadziej spotkać to olej neutralny


Substancja otrzymywana jest z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego i palmowego) oraz glicerydu. Przybiera postać przejrzystej, oleistej cieczy. Jest składnikiem natłuszczającym oraz wygładzającym, który zapewnia prawidłową ochronę naskórka lub struktury włosa. Tworząc warstwę okluzyjną (film ochronny), zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (działanie pośrednio nawilżające), dzięki czemu sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna oraz gładka. Lipid posiada również właściwości konserwujące. Ze względu na swoją tłuszczową konsystencję powoduje wzrost lepkości kosmetyku, ułatwia poślizg przy stosowaniu preparatu, a więc usprawnia działanie użytkowe kosmetyku. Substancja stosowana w stanie czystym może być komedogenna (sprzyjać powstawaniu zaskórników).
Składnik wykorzystywany jest często przy kosmetykach odpowiadających za pielęgnację skóry twarzy oraz włosów. Znajdziemy go w kremach pod oczy, emulsjach do twarzy i ciała, żelach pod prysznic, olejkach do ciała lub produktach przeznaczonych dla niemowląt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz