wtorek, 3 grudnia 2013

JAK SCHUDNĄĆ NA TWARZY?

Kochane, 
Zastanawiałam się ostatnio co można zrobić, aby nasza twarz wyglądała na smuklejszą, zadbaną - po prostu chudszą. Niestety szukając informacji w sieci na ten temat natknęłam się na masę produktów, które kosztują drogo i mają działać cuda... Dlatego postanowiłam sięgnąć głębiej, a nawet jeszcze głębiej i poniżej zamieszczę Wam wszystkie według mnie przydatne porady. Mam nadzieję, że któreś z nich okażą się dla Was i mnie samej od dzisiaj pomocne! :) 


1. REGULARNE WYKONYWANIE ĆWICZEŃ
To teoretycznie rada oczywista, dlatego też wspominam o niej na początku. Dzięki regularnej aktywności fizycznej zmniejszamy procentowy udział tłuszczu w naszym ciele, tracimy kilogramy, a co za tym idzie chudniemy także na twarzy. 

2. RACJONALNE ODŻYWIANIE
Unikanie nadmiernej ilości węglowodanów (zwłaszcza zawartych w słodyczach) jest istotnym elementem podczas procesu odchudzania. Węglowodany są niezbędne do prawidłowej pracy naszego mózgu oraz całego organizmu, natomiast czasami nasza wiedza na temat rodzajów węglowodanów oraz ich zawartości w określonych składnikach odżywczych bywa bardzo myląca. Dodatkowo, część naukowców jest zdania, że oczyszczony cukier może prowadzić do opuchlizny oraz zapalenia naczyń krwionośnych 

3. WODA = ŻYCIE
Opuchlizna na twarzy może być wynikiem odwodnienia organizmu. Staraj się więc wypijać przynajmniej 7-8 szklanek wody dziennie. Nie należy również przesadzić w drugą stronę. Idealna dawka to 2-2,5 litra płynów dziennie. Pamiętajmy również o całkowitym wykluczeniu lub maksymalnym ograniczeniu napojów gazowanych, które również serwują nam napuchnięty organizm!

4. MNIEJ SOLI 
To element nawiązujący do odpowiedniego odżywiania się. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, a więc wpływa na zwiększanie opuchlizny. Ponadto nadmierna ilość soli jest także dla nas niezdrowa. 

5. WAPNO - NASZ PRZYJACIEL
Spożywanie odpowiedniej ilości wapna w ciągu dnia (1200 mg), pozwala na aktywną walkę z nadmiarem tłuszczu w naszym organizmie. Plusem spożywania wapna jest również łagodzenie objawów przedmiesiączkowych (koniecznie muszę to sprawdzić!). Jeśli więc chcemy coś przegryźć albo po prostu spożyć porządny posiłek nie zapomnijmy o tym, aby był on bogaty właśnie w wapno. 

6. ODPOWIEDNI MAKIJAŻ + FRYZURA
Konturowanie twarzy potrafi zdziałać cuda. Na końcu postu zamieszczę Wam kilka moich ulubionych filmów na YouTube związanych właśnie z tą czynnością :) Nie bez powodu zaznaczyłam również, że fryzura w znaczny sposób wpływa na kształt twarzy. Dobre uczesanie potrafi odjąć optycznie kilka kilogramów.

7. DOMOWE LUB PROFESJONALNE SPA
Jeśli nie mamy akurat wolnych większych środków na profesjonalne SPA, możemy zadbać o naszą cerę oraz wygląd twarzy samemu, w domowym zaciszu. Wystarczy się zaopatrzyć w ulubione kosmetyki do pielęgnacji (krem, serum, maseczka nawilżająca) i przystąpić do masażu twarzy.

UWAGA: wszelkie ruchy dłoni przy masażu powinny być wykonywane gu górze. 

8. ĆWICZENIA NA MNIEJSZE POLICZKI ORAZ UNIKNIĘCIE PODWÓJNEGO PODBRÓDKA
W sieci znaleźć można kilka, może nawet kilkanaście ćwiczeń usprawniających mięśnie naszej twarzy. Wykonujmy do dziesięciu powtórzeń kilku ćwiczeń każdego dnia. Oto kilka z nich: 
  • uśmiechaj się w sposób naturalny (z widocznymi zębami lub zamkniętą buzią) jak często to tylko możliwe;
  • stań przodem do lustra i postaraj się dotknąć dolną wargą nosa, jednocześnie trochę ją wysuwając; w trakcie ćwiczenia postaraj się także unieść kąciki ust wysoko, w kierunku oczu;
  • zamknij usta, uśmiechnij się szeroko po czym wciągnij policzki do środka tworząc popularną "rybkę"; czynności wykonuj na zmianę;
  • pompuj powietrzem policzki na zmianę: raz prawy, raz lewy - wstrzymując w każdym powietrze do dziesięciu sekund;
  • wargi przykładamy ciasno do zębów, a kąciki rozciągamy na zewnątrz, po wszystkim rozluźniamy;
  • wymawiaj na przemian głośno głoski: "u" oraz "x" - kształtuje to owal twarzy; 
  • połóż na skroniach dwa palce, lekko unosząc kąciki oczu; na przemian powoli zamykaj i otwieraj oczy;
LINKI DO KANAŁÓW Z FILMAMI O KONTUROWANIU TWARZY
Oczywiście na kanałach dziewczyn znajdziecie wiele innych filmów o tej tematyce. To tylko przykładowe treści :) 
Pozdrawiam!
M. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz