czwartek, 12 listopada 2015

GOTOWI Z REMINGTONEM!


Hej wszystkim! Postanowiłam dzisiaj opowiedzieć Wam kilka słów na temat moich doświadczeń z marką Remington. Doświadczenia bywały różne - nie tylko używam swojej prostownicy niezmiennie już od niemal 7 lat, ale również miałam okazję uczestniczyć niedawno w warsztatach poświęconych bezpiecznej stylizacji włosów na ciepło. Zapraszam Was na tego posta bardzo serdecznie, z pewnością będziecie mogli dowiedzieć się kilku smaczków.

Zacznijmy dosłownie od kilku słów wprowadzających. Konferencja Meet Beauty odbyła się 24-go października 2015 roku w Warszawie. Impreza była zorganizowana wyśmienicie, co na pewno widziałyście już u wielu dziewczyn. Ja swojej lustrzanki nie zabierałam w tak daleką podróż dlatego nie mam Wam do pokazania żadnych zdjęć w super jakości. Na szczęście organizatorzy postarali się, aby każda z nas miała pamiątkę z tego wydarzenia. Na konferencji można było uczestniczyć na wykładach lub/i warsztatach, w tym warsztatach Remington.

Więcej o akcji: KLIKRemington działa w Polsce od 2005 roku, ale jest to długowieczna już marka z wieloma tradycjami. Warto wiedzieć, że Remington należy do grupy Spectrum Brands (produkty można kupić w ponad 120 krajach na całym świecie!).


Marka Remington zorganizowała aż trzy 45-minutowe bloki, na które należało się wcześniej zapisać. Okazało się, że miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki i już kilka minut po otwarciu zapisów nie było miejsc na panel. Na szczęście okupowałam swojego laptopa i udało mi się zapisać na ostatni w tym dniu panel.


Pierwsza część warsztatów poświęcona była nowości marki - linii PROtect, w skład której wchodzą suszarka, lokówka, prostownica i szczotki do włosów. Prezentacja była bardzo rzetelna, można było zobaczyć wyniki przeprowadzanych testów, a także poznać wiele technicznych ciekawostek na temat powstawania produktów, ich budowy oraz właściwości. Dla takiego analityka jak ja była to bardzo fajna dawka wiedzy.


Produkty urzekły większość uczestniczek już na samym początku - miętowy kolor podbił serca każdej z nas, ale czy produkty mają w sobie coś więcej niż ładny kształt i wspaniały kolor?


Okazało się, że jak najbardziej! Wygląd jest tylko dodatkowym elementem, jaki może skłaniać nas do zakupu. Sekretem całej linii PROtect jest innowacyjna technologia ThermoCare i HydraCare.

Zacznijmy od suszarki, czyli najbardziej podstawowego urządzenia przeznaczonego do stylizacji włosów. Nie ma co ukrywać, w sezonie jesienno-zimowym każda z nas korzysta z suszarki i bądź co bądź niszczy swoje włosy. Technologia ThermoCare ma za zadanie szybko suszyć włosy z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości ciepła. Przy jedynych 2100W otrzymujemy moc suszenia 2400W co jak można łatwo przekalkulować mocno wpływa na kondycję naszych włosów. Największym zaskoczeniem okazała się jednak nie mniejsza moc czy szybsze suszenie, a zaawansowany pierścień suszarki, który został wzbogacony o keratynę. olejek arganowy i olejek z orzeszków makadamia. To rewelacyjne rozwiązanie pozwala nam delikatnie pielęgnować nasze włosy już podczas suszenia. Suszarka ma też nawiew zimnego powietrza i kilka stopni regulacji siły i temperatury nawiewu.

Drugim produktem, który nie ukrywam bardzo chciałabym wypróbować jest lokówka. Producent zapewnia do 62% mniej uszkodzeń i loki utrzymujące się cały dzień. Jak to możliwe? Zastosowano tutaj technologię HydraCare, która zapewnia idealny stopień nawilżenia włosów, dzięki czemu fryzurę stylizuje się o wiele łatwiej. Mamy do czynienia z delikatną mgiełką, która bardzo dobrze współpracuje z ciepłem i naszymi włosami. Mgiełka obniża temperaturę, co pozwala dodatkowo chronić nasze włosy. Lokówka pokryta została powłoką Advanced Ceramic, dzięki której nasze włosy nie będą przyklejać się do produktu, ani plątać. Lokówkę wyposażono w cyfrowy wyświetlacz, szybkie (30 sek) nagrzewanie, długi obrotowy przewód i aż pięć zmiennych ustawień temperatury!

Czas na prostownicę. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, że optymalną temperaturą do stylizacji jest 170 stopni, ale urządzenie pozwala podkręcić nam moc aż do 230 stopni. Dzięki zastosowaniu technologii HydraCare, o której już pisałam ponownie uzyskujemy łatwiejszą stylizację i co najważniejsze, chronimy swoje włosy. Producent zapewnia do 68% mniej zniszczonych włosów. Prostownica nagrzewa się w 15 sekund, będzie idealna na sytuacje kryzysowe. Tak jak lokówka, jest wyposażona w powłokę Advanced Ceramic.

Uwaga! Nie tylko suszarka posiada działanie pielęgnujące, w ceramiczną powłokę na lokówce i prostownicy również "wtopiono" keratynę, olejek arganowy i olejek ze słodkich migdałów. Uważam, że jest to największy atut całej linii i olbrzymia przewaga nad konkurencyjnymi produktami.

O szczotkach i wszystkich produktach możecie poczytać na stronie: http://pl.remington-europe.com/


Tak, tak... Dla Panów też coś było, ale uwierzcie, dziewczyny wolały słuchać i patrzeć na bardzo dobrze prezentującego się Damiana ;-)


Damian to fantastyczny człowiek - uzdolniony stylista fryzur i bardzo ciekawa osobowość. Damian odpowiedzialny był za drugą część warsztatów, podczas której sumiennie udzielał nam wskazówek na temat pielęgnacji, strzyżenia oraz farbowania włosów. Można było zadawać pytania i uzyskiwać w pełni profesjonalne odpowiedzi. To tak jakby każda z nas miała indywidualny, przyśpieszony kurs z zakresu pielęgnacji i stylizacji całkowicie bezpłatnie!


Ostatnim elementem warsztatów były pokazy. Damian przy pomocy produktów Remington serwował nam fantastyczne fryzury! Nie wystarczyło czasu na każdą z nas, ale można było się bardzo zainspirować i podpatrzyć kilka ciekawych trików.

Ogólnie całe wydarzenie można uznać za bardzo udane - jedyne czego brakowało to możliwości przetestowania sobie produktów. Fajnym pomysłem byłoby przygotowanie chociażby większej ilości stanowisk, na których można byłoby sobie usiąść i stworzyć fryzurę, albo oddać się w ręce specjalistów. Mimo wszystko bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w warsztatach.

Jeśli uda mi się wygrać w konkursie organizowanym przez markę, na pewno zorganizuję konkurs dla Was, w którym będzie można wygrać któryś z produktów. Chciałabym, abyście mogły też przetestować sobie całkiem nową technologię i cieszyć się zdrowszymi włosami. 

Trzymajcie kciuki!
M. 

1 komentarz:

  1. Mnie bardzo ciekawiła prostownica i .... kilka dni temu okazało się, że ją wygrałam ;)

    OdpowiedzUsuń